Właściwy kask czy co?

Tadek 01.02.2021

Można powiedzieć, że to pytanie dotyczy odpowiedniego i najważniejszego kasku dla rowerzysty. Zależy nam przede wszystkim na jego komforcie i bezpieczeństwie na drodze, ale także na ochronie głowy, w tym skóry głowy i twarzy. Więc jaki kask wybrać dla rowerzysty?

Ważne jest, aby dobrać kask do rodzaju oczu - typu

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czy oczy rowerzysty są typu A czy typu B. Rowerzysta z oczami typu A powinien wybrać kask z grubym daszkiem dobrej jakości. Jeśli oczy są typu B, a rowerzysta ma oczy typu A, to odpowiedni jest gruby daszek - jest to jeden z najbardziej uniwersalnych i uniwersalnych w całych kaskach rowerowych. Dodatkowo w tym przypadku powinniśmy również zwrócić uwagę na wielkość wlotu powietrza, należy ją dostosować do wielkości twarzy oraz indywidualnych wymagań użytkownika.

Kolejną kwestią jest wygoda i bezpieczeństwo na rowerze. Należy wybrać kask, który jest wygodny i wygodny, musi mieć wygodny krój, niezbyt wysoką ani zbyt niską wargę, konieczne jest zapewnienie jak najbardziej komfortowego transportu, wiąże się to z ergonomią kasku. Na koniec powinniśmy również wspomnieć o odpowiednim kształcie przyłbicy i wielkości dodanego do niej nacisku.

Najważniejszym parametrem przy wyborze kasku jest nacisk wywierany na skórę. Ważne jest, aby obstawiać modele o współczynniku niskiego ciśnienia 21 lub 22 Pa Pa (tzw. "Środek"). W zakresie wartości ciśnienia zwykle znajduje się punkt pośredni. Osłona ciśnieniowa 21 Pa nie pasuje do żadnego hełmu, osłona ciśnieniowa 22 Pa jest zbyt wysoka i ciężka dla osoby średniej wagi. Trudno jest również uzyskać środek pod względem konstrukcji wizjera.

Tagi: kasku typurowerzysty kaskada greenpoint kaskade greenpoint kaskada wyniki