Dobry architekt na wagę złota

Tadek 10.02.2021

Dziedzina projektowania rozwija się w niesamowitym tempie. Firmy z całego świata poszukują projektantów, którzy zaprojektują budynki w określonym stylu. Jedną z najpopularniejszych jest architektura nowoczesna, która pasuje do czasów ekskluzywnego francuskiego stylu romańskiego Nouveau, dlatego tak popularni są architekci z Krakowa i Mediolanu. Projektanci zasługują na szczególne uznanie, ponieważ dzięki nim architektura neouveau romańskiej jest nowoczesna i jednocześnie elegancka.

Nazwa tego stylu pochodzi od nazwy domu w stylu romańskim, czyli domu położonego w romańskim lesie. Znajduje się w centralnej części Lasu Romańskiego, rozciągając się niemal do granic Szwajcarii i Włoch. To miejsce, w którym można znaleźć m.in. romańskie stare i nowo odkryte jaskinie. Opisując ten styl, nie sposób nie wspomnieć o głównych czynnikach: naturalnych materiałach, drobnych elementach, dramatycznych kątach wielu pomieszczeń, bogatej ornamentyce.

Tagi: nowoczesna romańskim architektura domuarchitektura renesansu architektura osobowości architektura gotycka architektura baroku architektura romańska